X
Zapomniałem hasła/Rejestracja

Warszawa

Fundacja Everest, organizator Biegu Firmowego, pomaga dzieciom chorym, niepełnosprawnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Głównie wspieramy dzieci z okolic Warszawy i Wrocławia. Co roku przyjmujemy kilkoro podopiecznych, którym dzięki Waszemu uczestnictwu w biegu finansujemy leczenie, rehabilitację, potrzebny sprzęt.


W 2017 roku w Warszawie pobiegniemy dla dwóch dziewczynek. Poznajcie je!

LIDIA DERKACZ

Lidia ma 3 latka, mieszka z rodzicami we Wrocławiu. Urodziła się jako wcześniak w 26 tygodniu ciąży, z tego powodu  jest obciążona wieloma wadami rozwojowymi. Cierpi także na rzadki zespół wad genetycznych. Samodzielnie nie siedzi, nie mówi, nie potrafi samodzielnie jeść, jest więc odżywiana przez gastrostomię. Lidia ma też bardzo dużą wadę wzroku, a także zbyt gęstą krew, zaburzenia w pracy nerek i tarczycy. Wymaga opieki wielu specjalistów, a także stałej, intensywnej rehabilitacji zarówno ruchowej, jak i w zakresie nauki jedzenia i ćwiczeń wzroku.
 
 
 
MAJA ŻACZEK

Maja ma 8 lat, mieszka w Tomaszowie Mazowieckim. Zdiagnozowano u niej mózgowe porażenie dziecięce z atetozą. Atetoza to mimowolne odruchy, które sprawiają iż wszystko co robi jest trudniejsze. To przez te odruchy trudniej jest osiągnąć samodzielne chodzenie czy wyraźną mowę. Potrzebna jest długotrwała rehabilitacja, aby Maja mogła nauczyć się panować nad odruchami. Od września rozpoczęła naukę w szkole. To dla Niej bardzo duże wyzwanie. Bardzo boi się samodzielnego chodzenia, mimo ortez ciągle potrzebuje balkonika lub czyjejś ręki. Maja potrzebuje też stałej opieki neurologopedy, aby łatwiej mogła się komunikować z otoczeniem. Maja jest pogodnym dzieckiem, pełnym energii i chęci życia, uwielbia zajęcia na basenie i konie.
 

 
CHCESZ POMÓC BARDZIEJ?

Wpłać dowolną kwotę na konto Fundacji Everest nr:
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006

w tytule wpisz: darowizna dla (imię i nazwisko dziecka)

Każda kwota będzie bardzo pomocna.  


Informacje o tym dla kogo biegliśmy w poprzednich edycjach znajdziecie tutaj

Sponsorzy
Patroni medialni