X
Zapomniałem hasła/Rejestracja

Wrocław

Fundacja Everest, organizator Biegu Firmowego, pomaga dzieciom chorym, niepełnosprawnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Głównie wspieramy dzieci z Wrocławia i jego okolic. Co roku przyjmujemy nowych podopiecznych, którym finansujemy leczenie, rehabilitację, potrzebny sprzęt.
 

W 2017 roku we Wrocławiu biegniemy dla dwóch wspaniałych 3-latków:


DORIAN HARMAZY

Dorian ma 3 latka, mieszka w Legnicy ze swoją mamą i dziadkami. Dorian urodził się jako wcześniak przez cesarskie cięcie ze wskazaniem zagrożenia życia. Jak się później okazało chłopiec źle rozwijał się już w brzuchu mamy, ze względu na bardzo rzadką wadę genetyczną (jedyny taki przypadek w Polsce). Ponad rok Dorian spędził w szpitalach walcząc o swoje życie. Okupił to niestety wieloma schorzeniami. Obecnie samodzielnie nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, ma niedosłuch i problemy ze wzrokiem, do tego wrodzoną obniżoną odporność. Dorian wymaga opieki wielu specjalistów oraz intensywnej rehabilitacji. Pomóżmy mamie Doriana w walce o zdrowie synka. 
 
 

KRZYSIU JENDRUSIAK


Krzysiu ma 3 latka, mieszka we Wrocławiu z rodzicami i malutką siostrzyczką. Urodził się jako wcześniak w 34 tygodniu, w ciężkiej zamartwicy. Dostał tylko 1 punkt w skali Apgar. Gdy miał zaledwie 7 miesięcy przeszedł operację na otwartym sercu. Ostatecznie u Krzysia zdiagnozowano porażenie mózgowe dziecięce z atetozą oraz padaczkę. Krzyś jest opóźniony psycho-ruchowo, nie chodzi, nie mówi, ma problemy z przełykaniem pokarmów. Jest pod opieką wielu poradni. Rodzice Krzysia robią wszystko, aby Krzyś w przyszłości osiągnął jak największą samodzielność. Aby to się udało potrzebne jest stałe leczenie i rehabilitacja. Rodzice marzą też o podaniu Krzysiowi komórek mcierzystych, które pozwolą mu rozwinąć się psychicznie. Krzyś mimo swoich przeżyć jest bardzo pogodny i niezwykle ruchliwy do tego wprost czaruje swoim uśmiechem. 
 

 
CHCESZ POMÓC BARDZIEJ?

Wpłać dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006

w tytule wpisz: darowizna dla (imię i nazwisko dziecka)

Każda kwota będzie bardzo pomocna. 


Informacje o tym dla kogo biegliśmy w poprzednich edycjach znajdziecie tutaj


 

Sponsorzy
Patroni medialni