Podopieczni

Ideą Biegu Firmowego oprócz propagowania aktywności fizycznej, jest pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym.

Co roku wspieramy finansowo jedno lub kilkoro dzieci. W 2020 roku pomożemy dwanaściorgu dzieciom.

W 2020 biegniemy dla:

LENY WODZIŃSKIEJ

Lena Wodzińska ma 9 lat i mieszka z rodzicami we Wrocławiu. Choruje na porażenie mózgowe czterokończynowe oraz padaczkę. Potrafi sama przejść kilka kroków, jednak przy dłuższych dystansach potrzebuje pomocy. Dziewczynka komunikuje się w sposób alternatywny.
Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na turnusy rehabilitacyjne i logopedyczne.

LENA

KILIANA KOWALSKIEGO

Kilian Kowalski ma 6 lat i mieszka z rodzicami we Wrocławiu. W wyniku niedotlenienia i komplikacji podczas porodu chłopiec miał wylewy krwi do mózgu, kolejno okazało się, że ma zrośnięty przełyk i zapalenie opon mózgowych. Kilian nie chodzi samodzielnie, nie mówi i uczy się języka migowego.
Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na zakup MÓWIKA, terapię komórkami macierzystymi oraz wózek aktywny.

KILIAN

EMILII MIRECKIEJ

Emilia Mirecka ma 5 lat i mieszka z rodzicami i młodszym bratem we Wrocławiu. Urodziła się jako wcześniak, a wylew IV stopnia krwi do mózgu zniszczył ogromną część prawej półkuli., Emilka nie porusza się samodzielnie,, nie komunikuje się, ma padaczkę oraz przeszła 2 razy operację mózgu z powodu torbieli uciskającej tkankę mózgu.
Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na ortezy, specjalne kombinezony, pionizator, rehabilitację i leczenie.

EMILIA

JAGODY KRAKOWIAK

Jagoda Krakowiak ma 4 lata i jest wychowywana przez samotną, niepełnosprawną mamę. Urodziła się z bardzo rzadką chorobą genetyczną (mutacją genu COL4A1). W Polsce jest zaledwie dwójka dzieci takich jak Jagódka. Efektem mutacji są zmiany w mózgu oraz jedna z najcięższych form padaczki (zespół Westa).
Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na wózek aktywny i turnusy rehabilitacji MEDEK.

JAGODA

MARTYNY TYRY

Martyna Tyra ma 4 lata i mieszka z rodzicami i dwójką rodzeństwa w Domaniowie. Choruje na: Zespół Retta, padaczkę i cukrzyca. Dziewczynka jest intelektualnie upośledzona w stopniu głębokim, pampersowana, karmiona i nie porusza się samodzielnie. W miarę rozwoju zaburzenia dochodzi do stopniowego pogarszania się funkcjonowania Martyny.
Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na Eye Tracker i leki.

MARTYNA

ANTONIEGO ZAWADZKIEGO

Antoni Zawadzki ma rok i mieszka z rodzicami w Wałbrzychu. Choruje na rzadką chorobę genetyczną (zespół FOXG1). Na całym świecie takich dzieci jak on jest ok. 120. Zespół ten powoduje szereg nieprawidłowości w tym: znaczne opóźnienie rozwoju psychoruchowego, małogłowie, napady padaczkowe, problemy neurologopedyczne, obniżone napięcie mięśniowe – wiotkość.
Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na rehabilitację, terapie zajęciowe i sprzęt ortopedyczny.

received_725279654943905

FILIPA BAŁDYGI

Filip Bałdyga ma 12 lat i mieszka z mamą i bratem w Wałbrzychu. Urodził się z zespołem wad wrodzonych z podejrzeniem zespołu genetycznego w kierunku Toriello Carey. Chłopiec ma małogłowie, hipoplazję ciała modzelowatego, padaczkę i jest opóźniony psycho -ruchowo w stopniu głębokim. Filip nie mówi, wydaje swoje dźwięki , komunikacja z nim jest utrudniona.
Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne i buty ortopedyczne.

FILIP

NELI RYKOWSKIEJ

Nela Rykowska ma 2 lata i mieszka z mamą w Warszawie. Dziewczynka ma rzadką wadę genetyczną – Zespół Grouchego. Jeszcze nie chwyta rączkami, nie siada, nie chodzi i nie mówi.
Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na fotelik samochodowy, pionizator, gorset, codzienną rehabilitację i leczenie hormonem wzrostu.

NELA

KONSTANTEGO SUSZKIEWICZA

Konstanty Suszkiewicz ma 13 lat i mieszka z mamą w Pruszkowie. w 2012 roku miał wypadek (podtopienie). Ratunek nadszedł bardzo szybko, niestety w karetce nastąpiło wtórne podtopienie, czego konsekwencją okazało się zatrzymanie krążenia na 12,5 minuty, po czym zapaść mózgowa, a następnie ponad rok śpiączki. Po tym wszystkim zdiagnozowano encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną, porażenie czterokończynowe, padaczkę lekooporną z 50-60 napadami na dobę.
Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na rehabilitację i wyjazd na delfinoterapię.

KONSTANTY

HANI BEDNARZ

Hania Bednarz ma 10 lat i mieszka z samotnym tatą i siostrą w Kraśniku. Urodziła się jako wcześniak, w zamartwicy. Po porodzie nastąpiły wylewy III i IV stopnia. Dziewczynka ma mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne, wodogłowie pokrwotoczne, wadę wzroku i padaczkę. Hania jest również po operacji zwichniętego biodra.
Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na rehabilitację, turnusy i sprzęt.

HANIA

PATRYKA I MARTYNY OLSZEWSKICH

Patryk i Martyna Olszewscy mają 9 i 3 lata, mieszkają z rodzicami w Siedlcach. Rodzeństwo cierpi na Miopatię wrodzoną. Choroba atakuje powoli wszystkie mięśnie. Dzieci mają m.in. problemy z poruszaniem się, z jedzeniem, z mówieniem, widzeniem, słyszeniem. Pojawiają się też problemy nefrologiczne i urologiczne.
Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na rehabilitacje, terapie, wizyty u specjalistów, sprzęt rehabilitacyjny oraz pomocniczy, pomoce terapeutyczne, wózek inwalidzki, dostawka elektryczna do wózka.

PATRYK
MARTYNA

We Wrocławiu w 2019 biegliśmy dla:

LENY ŁABUŃSKIEJ

Lena ma 4 lata i mieszka z rodzicami i dwójką rodzeństwa w Oławie. Urodzona jako wcześniak 28 tygodniu z wieloma powikłaniami, z niewydolnością oddechową, obustronnym, dokomorowym krwotokiem stopnia trzeciego na czwarty. Ma niedoczynność tarczycy, wadę słuchu, wadę wzroku, wadę serca, tętniaka w przegrodzie międzykomorowej z ubytkiem IVS. Dziecko z trisomią prostą chromosomu 21 tzw. Zespół Downa. Lena ma opóźnienie rozwoju psychoruchowego i mowy – afazja ruchowa. Dziewczynka jest pod stałą konsultcją endokrynologa, kardiologa, okulisty, laryngologa, audiologa, ortopedy oraz neurologa.

Lenie można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Leny

14139981_IMG_20180728_173011-Aleksandraabuska

MICHAŁA CYMERMANA

Michał ma 14 lat i zdiagnozowaną Dystrofię Mięśniową Duchenea’ -choroba genetyczna prowadząca do postępującego i nieodwracalnego zaniku (atrofii) mięśni. Jest to choroba sprzężona z płcią – uaktywnia się przede wszystkim u chłopców. Do 9 roku życia Michał chodził, po tym czasie porusza się już tylko na wózku inwalidzkim z pomocą drugiej osoby. Michał mieszka z mamą i siostrą. Michał z powodu szybkiego postępowania choroby ma już tylko nauczanie indywidualne w domu. W związku z chorobą Michał potrzebuje codziennej rehabilitacji, która w przypadku tej choroby jest niezbędna.

Michałowi można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Michała Cymermana

IMG_8538 - Adrian Danilewicz

WIKTORII GAGUCKIEJ

Wiktoria urodziła się 8 lat i urodziła się z zespołem wad wrodzonych przepukliną sznura pępowinowego. Wiktoria cierpi między innymi na: refluks żołądkowo przełykowy, wylewy dokomorowe III stopnia, epilepsja lekooporna, zaćma obustronna, niedotlenienie, MPD, porażenie czterokończynowe, drożny otwór owalny w sercu, niedoczynność tarczycy, dysfagia, zakażenie CMV/EBV, opóźniony rozwój psycho-ruchowy, zespół dysmorficzny z wielowodziem, zespół podobny do retta, podejrzenie choroby krabbego, karmiona prze gastrostomie, brak odporności.
Wiktoria jest dzieckiem leżącym, wymagającym 24 h opieki. Jest dzieckiem wymagającym intensywnej rehabilitacji w warunkach domowych, mieszka z rodzicami. 

Wiktorii można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Wiktorii Gaguckiej

28378074_1667882049960731_4436324843660612292_n

ADAMA SZCZURKA

Adam ma 3 lata, mieszka z rodzicami i dwójką rodzeństwa w Łażanach. Adam obecnie ma stwierdzony głęboki obustronny niedosłuch, padaczkę, mózgowe porażenie dziecięce, encefalopatię, znacznie opóźniony rozwój psycho-ruchowy, podejrzenie Zespołu genetycznego Aicardiego-Goutiera oraz wadę wzroku. Obecnie jest pod opieką neurologa, okulisty, foniatry, rehabilitantów i terapeutów. Adaś jest dzieckiem bardzo spokojnym i na miarę swoich możliwości dzielnie pracuje z terapeutami.

Adamowi można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Adama Szczurka

20181017_154141 - Paulina Szczurek

KACPRA WSOLAKA

Kacper ma 3 lata i mieszka z rodzicami w Marciszowie. Chłopczyk ma zdiagnozowane dziecięce porażenie Mózgowe Spastyczne Czterokończynowe. Nie siedzi, nie stoi i nie chodzi. Od niedawna mówi jednak słowa które wypowiada są bardzo niezrozumiałe. Radzi sobie tylko i wyłącznie w domu – na terenie który zna – czworakując. Kacperek jest rehabilitowany metodą Bobath i robi przeogromne postępy.

Kacprowi można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Kacpra Wsolaka

48408340_376976283070080_7024768670190534656_n

W Warszawie w 2019 biegliśmy dla:

PATRYCJI BEREDY

Patrycja ma 9 lat i choruje na zespół genetyczny smith-magenis. Patrycja mieszka z rodzicami i starszą siostrą w Elblągu, jest dzieckiem funkcjonującym na etapie dziecka w wieku 2,5 lat z opóźnieniem umysłowym w stopniu znacznym, jest dzieckiem pampersowanym. Choroba Patrycji jest bardzo skomplikowana, polega na zaburzeniach emocjonalnych, zaburzeniach zachowania, zaburzeniach snu, niedosłuchu, chorobie oczu, (zez rozbieżny do operacji). Jest to bardzo rzadki zespół, dla lekarzy często nieznany, stąd jej leczenie farmakologiczne jest metodą prób i błędów. Jedynie wszechstronna i stała rehabilitacja z doświadczonymi terapeutami przynosi skutki.

Patrycji można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Patrycji Beredy

49937933_2150722161617218_8699231592603713536_n

WIKTORII PAPIZ

Wiktoria ma 15 lat i mieszka z mamą w Krakowie, urodziła się 38. tygodniu z aberracją 18. chromosomu, z zespołem zwanym Zespołem Ringa. Choroby wespół istniejące to Izolowany Niedobór IGA, wiotkość mięśniowa, opóźnienie psycho-ruchowe, afazja choroby kręgosłupa (3 garby wewnętrzne) skolioza, lordoza i kifoza, astma, Wiktoria traci wzrok tzn. jej potencjał widzenia jest na poziomie 30-40 %, zanika jej słuch, często ma obustronny niedosłuch. Zaburzenia i choroba nabiera na sile co 6 lat. Oznacza to w rzeczywistości, iż zaprzestaje mówić, chodzić oraz wraca do pieluch.

Wiktorii można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Wiktorii Papiz

20180720_173316 - Iwona Papiz

IZABELI MICHTY

Izabela ma 17 lat i mieszka z rodzicami i młodszym bratem w Krakowie. Urodziła się w 29. tygodniu z przepukliną mózgu oraz mózowym porażeniem dziecięcym. W tej chwili ma ogromne skrzywienie kręgosłupa i jedynie intensywna rehabilitacja może jej pomóc. Izunia jeździ na wózku. Jest pogodną, kochaną dziewczyną, która jest pełna życia mimo spotykanych przeciwności.

Izabeli można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Izabeli Michty

18839069_1692091924152822_6656050386537626975_n

We Wrocławiu w 2018 biegliśmy dla:

MICHAŁ LECHOWICZ

Michał ma 12 lat, mieszka w Świebodzicach ze swoimi rodzicami oraz starszą siostrą. Urodził się z zespołem wad wrodzonych – Holoprosencephalią, rozszczepem wargi i podniebienia oraz brakiem lewego oka. Od wielu lat jest intensywnie rehabilitowany, uczestniczy w różnych terapiach stymulujących,
aby zmniejszyć różnice rozwojowe z rówieśnikami. Obecnie nauczył się siedzieć z podparciem, przytrzymywany wykonuje naprzemienne kroczki. Jego rozwój umysłowy postępuje – rozpoznane obrazki potrafi pokazać wzrokiem, niestety rączki są silnie napięte i nie potrafią wykonać kontrolowanego ruchu. Pomimo swojej niepełnosprawności to bardzo pogodne i zawsze uśmiechnięte dziecko.

Michałowi można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Michała

Clipboard03

ZUZIA KUBIAK

Zuzia ma 2 latka, mieszka w Marciszowie razem z rodzicami i siostrą bliźniaczką.  Zuzia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Umysłowo rozwija się tak samo jak swoi rówieśnicy,  ale boryka się z licznymi problemami koordynacji nerwowo – mięśniowej – sama nie chodzi oraz nie siedzi. Od pierwszych miesięcy życia uczęszcza na szereg rehabilitacji i zabiegów,  które pomagają jej w osiąganiu coraz większej samodzielności. Rodzice Zuzi walczą, aby mogła w przyszłości prowadzić jak najbardziej samodzielne życie.

Zuzi można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Zuzanny Kubiak

zuzia

W Warszawie w 2018 biegliśmy dla:

PATRYK RĄCZKA

Patryk ma 15 lat, mieszka w Krakowie razem z mamą i bratem. Mama Patryka po śmierci męża samotnie wychowuje synów. Patryk choruje na dziecięce porażenie mózgowe – czterokończynowe, od lat porusza się na wózku, nie mówi oraz nie chodzi. Największym marzeniem rodziny Patryka jest sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych z delfinami, by podnieść jakość życia chłopca i pomóc mu się usamodzielniać.

Patrykowi można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Patryka

Clipboard02

PIOTREK PIERCHAŁA

Piotrek ma 13 lat, mieszka ze swoją mamą w Sosnowcu. Mama Piotrusia wychowuje go samotnie. Piotruś cierpi na mózgowe porażenie dziecięce – czterokończynowe, padaczkę lekooporną i szereg schorzeń towarzyszących.Chłopiec wymaga bardzo intensywnej rehabilitacji. Przyjmuje kilka leków i suplementów, korzysta z różnorodnych sprzętów, ma za sobą szereg rehabilitacji. Pomimo przeciwności losu Piotruś ma jedną wielką pasję jaką jest pływanie. Marzeniem mamy Piotrka jest zapewnienie mu terapii komórkami macierzystymi.

Piotrkowi można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Piotrka

Clipboard01

We Wrocławiu w 2017 biegliśmy dla:

DORIAN HARMAZY

Dorian ma 4 latka, mieszka w Legnicy ze swoją mamą i dziadkami. Dorian urodził się jako wcześniak przez cesarskie cięcie ze wskazaniem zagrożenia życia. Jak się później okazało chłopiec źle rozwijał się już w brzuchu mamy, ze względu na bardzo rzadką wadę genetyczną (jedyny taki przypadek w Polsce). Ponad rok Dorian spędził w szpitalach walcząc o swoje życie.  Okupił to niestety wieloma schorzeniami. Obecnie samodzielnie nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, ma niedosłuch i problemy ze wzrokiem, do tego wrodzoną obniżoną odporność. Dorian wymaga opieki wielu specjalistów oraz intensywnej rehabilitacji.

Dorianowi można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Doriana Harmazy

365538001485859988497f

KRZYSZTOF JENDRUSIAK

Krzysiu ma 4 latka, mieszka we Wrocławiu z rodzicami i malutką siostrzyczką. Urodził się jako wcześniak w 34. tygodniu, w ciężkiej zamartwicy. Dostał tylko 1 punkt w skali Apgar. Gdy miał zaledwie 7 miesięcy przeszedł operację na otwartym sercu. Ostatecznie u Krzysia zdiagnozowano porażenie mózgowe dziecięce z atetozą oraz padaczkę. Krzyś jest opóźniony psycho-ruchowo, nie chodzi, nie mówi, ma problemy z przełykaniem pokarmów. Jest pod opieką wielu poradni. Rodzice Krzysia robią wszystko, aby Krzyś w przyszłości osiągnął jak największą samodzielność. Aby to się udało potrzebne jest stałe leczenie i rehabilitacja. Rodzice marzą też o podaniu Krzysiowi komórek mcierzystych, które pozwolą mu rozwinąć się psychicznie. Krzyś mimo swoich przeżyć jest bardzo pogodny i niezwykle ruchliwy do tego wprost czaruje swoim uśmiechem.

Krzysiowi można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Krzysia

504054001485861368129d

W Warszawie w 2017 biegliśmy dla:

LIDIA DERKACZ

Lidia ma 4 latka, mieszka z rodzicami we Wrocławiu. Urodziła się jako wcześniak w 26 tygodniu ciąży, z tego powodu  jest obciążona wieloma wadami rozwojowymi. Cierpi także na rzadki zespół wad genetycznych. Samodzielnie nie siedzi, nie mówi, nie potrafi samodzielnie jeść, jest więc odżywiana przez gastrostomię. Lidia ma też bardzo dużą wadę wzroku, a także zbyt gęstą krew, zaburzenia w pracy nerek i tarczycy. Wymaga opieki wielu specjalistów, a także stałej, intensywnej rehabilitacji zarówno ruchowej, jak i w zakresie nauki jedzenia i ćwiczeń wzroku.

Lidce można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Lidii

886127001485862640a15f

MAJA ŻACZEK

Maja ma 9 lat, mieszka w Tomaszowie Mazowieckim. Zdiagnozowano u niej mózgowe porażenie dziecięce z atetozą. Atetoza to mimowolne odruchy, które sprawiają iż wszystko co robi jest trudniejsze. To przez te odruchy trudniej jest osiągnąć samodzielne chodzenie czy wyraźną mowę. Potrzebna jest długotrwała rehabilitacja, aby Maja mogła nauczyć się panować nad odruchami. Od września rozpoczęła naukę w szkole. To dla Niej bardzo duże wyzwanie. Bardzo boi się samodzielnego chodzenia, mimo ortez ciągle potrzebuje balkonika lub czyjejś ręki. Maja potrzebuje też stałej opieki neurologopedy, aby łatwiej mogła się komunikować z otoczeniem. Maja jest pogodnym dzieckiem, pełnym energii i chęci życia, uwielbia zajęcia na basenie i konie.

Mai można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006 
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Mai

3184340014858626799090

W 2016 roku biegliśmy dla:

OLIWIER KŁODZIŃSKI

Oliwier ma 7 lat. Od narodzin jego życie to nieustanna walka z chorobą. Podczas porodu doszło do wylewu krwi do mózgu. W skutek wylewu oraz szeregu chorób będących jego następstwem zdiagnozowano u Oliwiera mózgowe porażenie dziecięce. Mama Oliwiera wychowuje go samotnie, ojciec zaprzestał kontaktowania się z dzieckiem gdy Oliwier skończył rok. Oliwier jest chłopcem bardzo radosnym, chętnie poznaje świat. Potrzebna jest mu stała rehabilitacja i sprzęt.

Oliwierowi można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Oliwiera

49963600145796756672e8

OLEG PODRAZA

Oleg jest czterolatkiem, choruje na zespół wad genetycznych. Do tej pory nie udało się dokładnie zdiagnozować choroby chłopca. Stan rozwoju Olega określany jest na poziomie kilkunastomięsięcznego dziecka, nie chodzi, nie mówi, po raz pierwszy samodzielnie usiadł mając 2 lata, jest jednak coraz bardziej zainteresowany otaczającym go światem. W poznawaniu świata pomaga mu 2 starszych braci. Dla Olega właśnie teraz jest najlepszy czas na rozpoczęcie intensywnej rehabilitacji, która będzie miała realny wpływ na jego samodzielność w przyszłości.

Olegowi można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Olega

75108500145795878154d1

W 2015 roku wspieraliśmy:

WIKTORIA URBAŃSKA

Wiktoria ma 9 lat, choruje na dziecięce porażenie   mózgowe, encefalopatie, padaczkę, niedowład spastyczny czterokończynowy. Wiktoria jest  dzieckiem leżącym, nie mówi. Za to cudownie się  uśmiecha i wytrwale ćwiczy aby móc samodzielnie  siedzieć, a później stanąć. U Wiktorii postępuje  deformacja kręgosłupa, żeber, cierpią narządy  wewnętrzne, przede wszystkim płuca. Potrzebna jej  jest  stała, intensywna rehabilitacja, która jest  niezbędna do osiągnięcia większej sprawności.
Dzięki zaangażowaniu biegaczy Wiktoria mogła już kilkakrotnie uczestniczyć w delfinoterapii. Delfiny mają na Wiktorię wspaniały wpływ – zwłaszcza umysłowo rozwija się lepiej, jest z nią większy kontakt.

Wiktorii można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Wiktorii

4680070014255827380a5c

DORIAN DZIEŻA

Dorian jest sześciolatkiem, urodził się z  rozszczepem kręgosłupa, przepukliną rdzeniową  i wodogłowiem. Porusza się na wózku, przeszedł już 6 operacji,  a wciąż czekają go kolejne. Mimo tego jak wiele przeszedł Dorian jest bardzo pogodnym  dzieckiem i codziennie daje rodzicom mnóstwo  powodów do radości. Chłopiec mieszka w  jednej  z  podwrocławskich wsi, uczęszcza do  przedszkola, marzy aby zostać  strażakiem.

Dorianowi można pomóc wpłacając dowolną  kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Doriana Dzieży

838781001425582729102f

W 2014 roku pomogliśmy:

MATEUSZ KONIECZNY

Mati – tak nazywają go rodzice, ma 18 lat. Urodził się z wodogłowiem, podczas operacji wstawienia zastawki doznał wylewu do mózgu. Podczas zabiegu został zakażony gronkowcem, doszło do posocznicy. Stan Mateusza był bardzo ciężki, lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie, jednak rodzice wierzyli w jego siłę i udało się. Mateusz jest kochany, cierpliwy, często się uśmiecha, lubi słuchać muzyki. Jednak wylew i zakażenia miały ogromny wpływ na rozwój mózgu Mateusza. Do dziś widoczne są ich skutki. Nie mówi, nie chodzi, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych.

Chłopcom można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację braci Koniecznych

712524001393615219d7ab

ŁUKASZ KONIECZNY

Jest młodszym bratem Mateusza i zdrowej Natalki. Choć nic nie wskazywało na to, że choroba może się powtórzyć u kolejnych dzieci, niestety tak się stało. Łukasz przyszedł na świat w 2004 roku, podobnie jak brat miał wykonany zabieg założenia zastawki ze względu na wodogłowie i także został zarażony w szpitalu gronkowcem. Gronkowiec dokonał spustoszenia w mózgu chłopca. Łukasz także miał szanse przekonać się o uzdrawiającej sile delfinów. Dziś samodzielnie siedzi ponad 2 godziny i zdecydowanie więcej rozumie.

Więcej informacji o braciach Koniecznych na www.mlkonieczni.pl

Chłopcom można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację braci Koniecznych

1280600013936152279b9e

NATALIA KOBIERSKA

Natalkę i jej rodziców poznaliśmy na Biegu Firmowym 2013 w Lesie Kabackim.
Natalia urodziła się w 2010 r. z rzadkim zespołem genetycznym Pradera-Williego (1:20 000 urodzeń), który objawia się różnymi zaburzeniami m.in. w sferze dużej i małej motoryki, mowy, metabolizmu i gospodarki hormonalnej.

Aby pokonać niepełnosprawność i osiągnąć kolejne etapy rozwoju, Natalka wymaga kosztownego leczenia i rehabilitacji w wymiarze kilkunastu godzin tygodniowo.

Największym problemem Natalki jest wiotkość mięśni. Powoduje ona ogromne opóźnienie w rozwoju psychoruchowym oraz skoliozę. Dzięki intensywnej terapii udaje się jednak osiągnąć kolejne umiejętności.

Natalce można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Natalii

804995001393615237464f

W 2013 roku biegliśmy dla:

ALICJA NOWICKA

6-latka chorej na rzadką chorobę genetyczną objawiającą się upośledzeniem wielu narządów. Jednym z poważnych problemów Ali był brak kości piszczelowej prawej nóżki.Ala nie miała szans na chodzenie o własnych siłach. Nadzieje na to przekreślili wszyscy polscy lekarze.

Rodzice Ali jednak nie poddali się i udało im się znaleźć w Stanach Zjednoczonych specjalistę, który podjął się operacji nóżki Ali. Radość rodziców była wielka, jednak operacja okazała się bardzo kosztowna. Wtedy właśnie Fundacja Everest postanowiła pomóc Ali w jej staraniach o zdrowe nóżki.
Alicja operacje ma już za sobą, ze wzruszeniem obserwujemy jak coraz lepiej chodzi, wciąż jednak czeka ją długa i kosztowna rehabilitacja.

Ali można pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Everest:

Fundacja Everest, ul. Petuniowa, 53-238 Wrocław
41 1140 1140 0000 3822 7400 1006
w tytule wpisując: na leczenie i rehabilitację Ali

5320650013938762179a57