Czym jest “Sztafeta po zdrowie”?

25 stycznia, 2021

Bieg Firmowy: Sztafeta po zdrowie to udoskonalona formuła Biegu Firmowego, odpowiadająca na dzisiejsze realia związane z obostrzeniami i zakazem organizacji imprez o charakterze masowym. Dzień Biegu Firmowego (22 maja) poprzedza Sztafeta po zdrowie, czyli kilkutygodniowy cykl spotkań, eventów i treningów ze specjalistami z dziedziny szeroko rozumianej aktywności fizycznej oraz kondycji psychicznej. Więcej o nowej formule możesz przeczytać tutaj.

CO JEST KONTYNUOWANE?

Idea projektu: pomoc, team building i aktywność fizyczna pracowników.

Bez zmian przede wszystkim pozostają idea i wartości projektu:

  1. pomoc; cel charytatywny,
  2. integracja; team building,
  3. aktywność fizyczna; sport.

Wokół tych składowych projekt jest budowany od samego początku i to nie ulega zmianie, mimo przeciwności, komplikacji i obostrzeń. Głównym celem była, jest i pozostanie pomoc podopiecznym Fundacji Everest.

Dystans 5 km

Zmianie nie ulega przyjazny dystans 5 km, który jest osiągalny dla każdego poziomu zaawansowania (pamiętajmy, że mamy w społeczności firmowych biegaczy zarówno systematycznie trenujących pasjonatów, jak i uczestników, którzy biorą pierwszy raz udział w wydarzeniu biegowym.

Formuła sztafety

W Biegu Firmowym od lat uczestniczą zespoły 5-osobowe. Nie inaczej jest tym razem. Formuła sztafety pozwala na wzajemną motywację, team building i buduje pozytywną atmosferę w firmowym zespole.

Wiele drużyn, z wielu firm.

Firmy mogą zgłaszać więcej niż jedną drużynę do Biegu Firmowego. W ostatnich edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 55 000 biegaczy, tj. ponad 10 000 5-osobowych drużyn z ponad 1 550 firm. W tym roku do udziału zaprosimy ponad 3 000 firm, a na starcie spodziewamy się 10 000 pracowników reprezentujących ponad 700 firm.

CO SIĘ ZMIENIA?

Nowa, angażująca część eventu – Sztafeta po zdrowie

Najistotniejsza zmiana to całe rozwiązanie Sztafety po zdrowie. Organizujemy ogólnopolską Sztafetę po Zdrowie dla pracowników, która pozwoli na powrót do formy – fizycznej oraz psychicznej. Sztafeta podzielona jest na okres luty – marzec – kwiecień – maj.

Luty

Już od 8 lutego istnieje możliwość zapisywania drużyn firmowych. Zapisy będą trwać do 7 maja, jednak należy pamiętać, że zapisy na poszczególne pakiety startowe kończą się w różnych terminach. Wkrótce więcej informacji o pakietach i obowiązujących terminach.

Marzec

W marcu pracownicy biorą udział w spotkaniach z zakresu zdrowego trybu życia: zdrowego ruchu, odżywiania, koncentracji i snu. Spotkania odbywają się online w formie webinarów, interaktywnych warsztatów, czy indywidualnych konsultacji. Spotkania są prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów oraz ekspertów. Na spotkaniach umożliwiamy interakcję z prowadzącymi poprzez chat lub audio. Organizujemy min. 1 event w tygodniu. W przypadku nieobecności uczestnika, chęci powtórzenia materiału, czy usystematyzowania wiedzy – nie ma obawy. Przygotowujemy materiały w formie nagrań do dyspozycji uczestników, które są dostępne aż do końca czerwca 2021 (odczytajcie to między wierszami jako nieformalny deadline powrotu do formy 😉 ).

Kwiecień

W kwietniu przekuwamy zdobytą wiedzę w praktykę! Organizujemy treningi z profesjonalnymi trenerami w formie online oraz w formie hybrydowej. Przeprowadzamy live streaming z treningów, dając możliwość interakcji z prowadzącym. W treningach online można brać udział w dowolnym miejscu np. w domu, sali do ćwiczeń, z pleneru, czy z biura. Czym różni się forma “hybrydowa” od formy “online”? W kwietniu w zależności od aktualnych obostrzeń będziemy organizować treningi plenerowe w różnych lokalizacjach. W treningach będzie mogła wziąć określona liczba osób, która będzie odpowiadać aktualnym obostrzeniom (np. 10-, 20-, 30- , … osób). Z treningów niezmiennie będzie przeprowadzany live streaming, aby umożliwić uczestnictwo wszystkim pracownikom biorącym udział w tym cyklu. To coś jak tegoroczny sylwester w telewizji – część osób zaangażowana jest w event “na żywo”, część na odległość. Z tą różnicą, że planujemy zorganizować to lepiej 😉

Oprócz zdrowej wiedzy, praktycznych treningów przygotowaliśmy także firmowe wyzwania dla pracowników. Jeżeli nie możecie, nie macie ochoty, albo wręcz przeciwnie – chcecie więcej, przygotowaliśmy dla Was specjalne wyzwania! Liczba przebiegniętych kilometrów, trasy pokonane rowerem, treningi uważności to mały spoiler w tym temacie. O szczegółach będziemy pisać w kolejnych artykułach.

Maj

Crème de la crème całej Sztafety po zdrowie to hybrydowy Bieg Firmowy, który odbędzie się 22 maja. Firmy z całej Polski (a także oddziały firm z całego świata) wezmą udział w sztafecie firmowej. Za sprawą aplikacji mobilnej (o której w poniższym akapicie) 5-osobowej drużyny firmowe wezmą udział w biegowym evencie, w formie całkowicie bezpiecznej i uniezależnionej od pandemii (zobacz jak wyglądało to w 2020).

Udoskonalenia w aplikacji mobilnej

Na podstawie ankiety post-event, którą wypełnili uczestnicy Biegu Firmowego: Remote Edition skupiliśmy się na kontynuacji i poprawie aspektów, które odpowiednio zostały docenione oraz wymagały poprawy. W obszarze aplikacji wysoko została oceniona m.in. prostota obsługi, możliwość wzięcia udziału w drużynowym wyzwaniu, czy czytelne klasyfikacje. Uczestnicy punktowali także słabe strony rozwiązania, nad którymi szczególnie się skupiliśmy. Najczęściej pojawiającymi się uwagami była 1) brak zapisanej trasy po wciśnięciu pauzy przez uczestnika oraz 2) problemy z GPS/pomiarem czasu i trasy. Ad. 1) Aktywności z pauzą będziemy zaliczać i będą one w specjalny sposób oznaczane, aby móc je analizować i oceniać, czy miały wpływ na końcowy wynik. Dzięki temu unikniemy braku zapisanych tras, a przypadki kontrowersyjne będą mogły być analizowane i indywidualnie rozwiązywane. Ad. 2) problemy z GPS/pomiarem czasu to problemy, które generuje sam sprzęt (smartfon) i jego ustawienia. W tegorocznej edycji szczególną uwagę będziemy przywiązywać do edukacji, komunikacji i pomocy w rozwiązywaniu problemów Waszych sprzętów. W skrócie: inne ustawienia domyślne ma Iphone, inne Samsung, jeszcze inne Huawei czy Xiaomi. Jeżeli przebiegniecie ten sam dystans, z różnym sprzętem bardzo prawdopodobnym jest że wskaże on zróżnicowane wyniki. Popracujemy nad tym, aby uniknąć podobnych zdarzeń w tegorocznej edycji. Więcej o samej aplikacji będziemy pisać w kolejnych artykułach.

Funkcja kapitanów drużyn

Zapanować nad 10 000 uczestnikami z ponad 700 różnych firm nie jest prostym wyzwaniem. Nie wszystkie komunikaty są w stanie dotrzeć do uczestnika, a nawet jeżeli dotrą często nie są czytane. Żyjemy w dobie przesytu informacji i jest to bardzo aktualny i naturalny problem. Aby go spróbować go rozwiązać “wskrzeszamy” funkcję kapitana drużyny. W tej edycji każda drużyna firmowa typuje swoje lidera, który odpowiada za komunikację. Stworzymy specjalny kanał komunikacyjny z kapitanami drużyn, aby szybciej i dokładniej odpowiadać na pytania i rozwiązywać problemy. Liderzy, liczymy na owocną współpracę! 😉

Organizacja i komunikacja z uczestnikami

Poprzednią edycję śmiało możemy określić mianem swoistego rollercoastera. Wydarzenie, które w normalnych warunkach organizuje się 9 miesięcy, w poprzedniej edycji byliśmy zmuszeni zorganizować w 3. To sprawiło, że wiele szans organizacyjnych nie zostało wykorzystanych, a komunikację – szczególnie mailową i szczególnie w ostatnim okresie – mocno nasililiśmy. Nad tegoroczną formułą pracujemy od października, dzięki temu możemy przeprowadzić prace projektowe i komunikację w normalnych warunkach.

Pakiety startowe
(sprzedaż zakończona)

W nowej edycji do popularnych pakietów STANDARD oraz PREMIUM dołącza pakiet BASIC. Pakiet BASIC umożliwia dostęp do Sztafety po zdrowie oraz wzięciu udziału w biegu, bez fizycznego pakietu (tj. koszulki, medalu oraz pozostałych elementów pakietu startowego). Dedykowany jest on drużynom, które preferują rozwiązania 100% ekologiczne, biorą udział w wydarzeniu wyłącznie ze względu na jego charytatywny charakter, preferują rozwiązanie niskobudżetowe, a także tym spóźnialskim – pakiet BASIC będzie dostępny najdłużej, bo aż do 7 maja.

To nie koniec, a dopiero początek działań, jakie przygotowaliśmy dla Was w nowym sezonie. Wspólnie biegniemy po zdrowie – swoje własne, swoich zespołów a także tych najbardziej potrzebujących! Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, wątpliwości, sugestie, propozycje – piszcie śmiało na adres biuro@biegfirmow.pl lub wspolpraca@biegfirmowy.pl.

Stwórzmy razem tę wyjątkową edycję!

Kamil Janik
CEO Compani
Event Director Biegu Firmowego

Kamil związany jest z Biegiem Firmowym od 2015 roku.
Tegoroczna edycja będzie 10. organizowaną przez jego zespół. Jako profesjonalista w dziedzinie event managementu oraz pasjonat sportu, umiejętnie łączy elementy organizacyjne projektu z potrzebami i emocjami uczestników. LinkedIn: linkedin.com/in/kamil-janik/

Gotowy? Biegnij z nami!

Cześć! Tu Bieg Firmowy
- kto jest po drugiej stronie?

Rozpocznijmy dobrze naszą biegową znajomość – zapisz się do naszego newslettera. Dzięki niemu nigdy nie zostaniesz w tyle!