Meldujemy zmiany! Ekologiczne rozwiązania

22 kwietnia, 2021

Każdego roku wprowadzamy rozwiązania w organizacji Biegu Firmowego, które umożliwiają obniżenie negatywnego wpływu na otoczenie. To ważna idea, która przyświeca nam w tworzeniu wydarzeń. Sprawdźcie zmiany,  jakie wprowadziliśmy w tym roku! 

Na dobre rezygnujemy z folii

Nie będzie ona wykorzystana do pakowania koszulek dla uczestników wydarzenia. Opakowanie każdego pakietu startowego (koszulka, medal, ulotka informacyjna) jest wykonane z tektury, która powstała z materiału pochodzącego z recyklingu. Zostało pozbawione uszlachetnień i jako trwały produkt papierniczy nadaje się do wielokrotnego użytku oraz ponownego recyklingu. Podobnie jak przygotowane opakowania zbiorcze przesyłek. 

Wykorzystajcie opakowanie ponownie lub umieśćcie w odpowiednim kontenerze – na papier (kolor niebieski). Działając w taki sposób dacie mu kolejne życie 🙂

Materiały drukowane wykonane z surowców wtórnych

Staramy się rezygnować z wszelkich form drukowania. Są jednak materiały, które musimy dostarczyć w formie fizycznej. W takim przypadku produkowane materiały są tworzone w 100% z surowców wtórnych. Materiały, jakie dostarczamy w tym roku w formie fizycznej to:

  • Ulotka znajdująca się w pakiecie startowym, która zawiera informacje o prawidłowym korzystaniu z aplikacji.
  • Naklejka na opakowaniu pakietu startowego informująca o rodzaju oraz rozmiarze koszulki, jaka znajduje się w środku.
Minimalizowanie odpadów na poziomie dystrybucji pakietów startowych

Przygotowanie dla każdego uczestnika pakietu w opakowaniu gotowym do wysyłki ma na celu ograniczenie generowania kolejnych opakowań (folii, tektur, innych) na poziomie dystrybucji pakietów do pracowników. W przygotowanym rozwiązaniu wystarczy, aby koordynator sprawdził zawartość opakowania, zakleił je przygotowaną taśmą i przekazał pracownikowi. 

Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy skutecznie minimalizować nasz negatywny wpływ na środowisko 🙂 

Gotowy? Biegnij z nami!

Cześć! Tu Bieg Firmowy
- kto jest po drugiej stronie?

Rozpocznijmy dobrze naszą biegową znajomość – zapisz się do naszego newslettera. Dzięki niemu nigdy nie zostaniesz w tyle!