ZF – Już na starcie jesteśmy zwycięzcami!

5 maja, 2021

185 pracowników ZF z całego kraju, czyli 37 drużyn, zmierzy się z dystansem Biegu Firmowego 2021. – Każdy, kto zgłosił się do drużyny, już wygrał. I ma pierwsze miejsce za pasję, za serce otwarte na potrzeby dzieci i za chęć wspólnego pokonywania swoich ograniczeń – mówi Mirela Kik, Dyrektor ds. Personalnych w ZF CV Systems Poland. 

Grupa ZF propaguje kulturę organizacyjną zorientowaną na zapewnienie szeroko rozumianego komfortu pracy, tzw. well-beingu. Oznacza to nie tylko oferowanie pracownikom dobrego środowiska pracy, przyjaznej atmosfery, partnerskich relacji z przełożonymi, możliwości realizacji ciekawych projektów, ale także zaproszenie do udziału w wydarzeniach wpisujących się w misję firmy. Jednym z nich jest właśnie Bieg Firmowy. 

Skąd pomysł, by zaprosić pracowników do wspólnego biegania?

Mirela KIK, Dyrektor ds. Personalnych ZF CV Systems Poland:
– Wiemy, że nasi pracownicy to pasjonaci wielu dyscyplin sportowych, którzy bardzo dobrze godzą pracę z realizacją swoich zainteresowań. Od zawsze też bardzo chętnie angażowali się w akcje charytatywne. Decydując się na uczestnictwo w Biegu chcieliśmy dać im możliwość wzięcia udziału w zdrowej rywalizacji w szlachetnym celu. Od lat organizujemy wiele akcji wspierających zdrowy styl zycia i wiemy, jakie nasi pracownicy mają oczekiwania w tym względzie.  

Dbanie o dobrostan pracownika, o to, by dobrze czuł się w miejscu pracy i identyfikował się z kulturą organizacyjną firmy, przynosi wymierne korzyści. Dlatego od lat inwestujemy w rozwój ludzi tak, aby czuli, że mają wpływ na wiele składowych funkcjonowania firmy i odczuwali zadowolenie, będąc jej częścią.  

Każdego roku szykujemy wiele akcji prozdrowotnych – badanie wzroku, badanie poziomu cukru, rozbudowane warsztaty ergonomiczne, uruchomiliśmy także Poradnię Bólu Pleców, wspieramy ćwiczenia i wykłady prowadzone przez konsultantów Multisportu. Zachęcamy także do udziału w warsztatach rozwojowych, do wspólnego świętowania m. in. z okazji mikołajek i Dnia Dziecka. Nawet czas pandemii nie zatrzymał naszych działań – zmienił się tylko sposób komunikacji, a większość aktywności przenieśliśmy do sieci.

Nie ukrywam, że udział w Biegu to także okazja, aby zaprezentować naszą Firmę – to, co robimy teraz, a także nasze wartości. Jesteśmy jednym z największych pracodawców nie tylko we Wrocławiu, ale i na Dolnym Śląsku. Wiedza na ten temat nie jest jednak powszechna, ponieważ nie operujemy produktem, który jest skierowany do klienta indywidualnego. Bieg to okazja do pokazania naszej Firmy jako pracodawcy oferującego bardzo szerokie spektrum możliwości zawodowych.

Tegoroczny Bieg jest dla ZF wyjątkowy i to nie tylko z uwagi na trwającą pandemię…

– Co prawda pandemia zmieniła nasz sposób życia i pracy, ale na pewno nie zmieniła naszych serc i zaangażowania. Dlatego i w tym roku zdecydowaliśmy się wziąć udział w Biegu Firmowym. Tegoroczna edycja jest dla nas wyjątkowa, bo od maja 2020 roku jesteśmy nową Dywizją globalnego koncernu ZF i mogliśmy zaprosić do uczestnictwa w tej imprezie naszych nowych kolegów z innych ZF lokalizacji w Polsce – z Czechowic-Dziedzic, Bielska-Białej, Częstochowy, Gliwic, Łodzi i Warszawy. Wspólnie wesprzemy podopiecznych Biegu Firmowego niezależnie od miejsca, w którym pracujemy, a przy okazji dołożymy swoją cegiełkę do promocji zdrowego i aktywnego stylu życia, tak ważnego w obecnych czasach.

Wywiadu udzieliła Mirela KIK, Dyrektor ds. Personalnych ZF CV Systems Poland. 

ZF jest tegorocznym Sponsorem Strategicznym wydarzenia Bieg Firmowy. 

Gotowy? Biegnij z nami!

Cześć! Tu Bieg Firmowy
- kto jest po drugiej stronie?

Rozpocznijmy dobrze naszą biegową znajomość – zapisz się do naszego newslettera. Dzięki niemu nigdy nie zostaniesz w tyle!

Zwycięzcy MP POWER AWARDS 2020 – najlepszy projekt CSR